feja islame

Eselamu alejkum. Vellezer muslimane! ne kete forum do te gjeni shum materiale te fese islame.... allahu ju shperblefte!
 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 A do të shkatërrohet bota në vitin 2012?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 95
Join date : 22/03/2011

MesazhTitulli: A do të shkatërrohet bota në vitin 2012?   Tue Mar 22, 2011 11:12 pm

A do të shkatërrohet bota në vitin 2012

Për çudi një gënjeshtër e tillë së fundi ka zënë vend edhe tek muslimanët shqiptarë , sidomos në Shqipëri dhe Kosovë , të cilit të mahnitur nga ky lajm filluan të interesohen për vërtetësinë e tij , madje u intervistuan edhe disa hoxhallarë të bashkisë Islame të Kosovë. Kohë pas kohe tema të ngjashme publikohen nëpër gazeta ditore, çka aludon qartë se mendime të tilla sillen ende nëpër kokat e shqiptarëve muslimanë .

Vitin që lamë pas filloi të qarkollojë nëpër botë lajmi se kinse në vitin 2012 do të shkatërrohet Toka. Ky studim është bazuar në kalendarin e popullit të njohur me emrin “ Maja” . sipas disa shkencëtarve, ky kalendar ka filuar së vepruari që para tre mijë vitesh dhe deri tani provat e dhëna nga ky calendar kanë qenë të vërteta .
Ky kalendar do të përfundojë në vitin 2012 dha kështu do të përfundojë edhe jeta në Tokë , pasi ajo do të shkatërrohet për të filluar një jetë të re.
Për çudi , një gënjeshtër e tillë së fundi ka zënë vend edhe tek muslimanët shqiptarë , sidomos në Shqipëri dhe Kosovë , të cilit të mahnitur nga ky lajm filluan të interesohen për vërtetësinë e tij , madje u intervistuan edhe hoxhallarë të bashkësisë Islame të Kosovës. Kohë pas kohe tema të ngjashme publikohen nëpër gazeta ditore , çka aludon qartë se mendimet të tilla sillen ende nëpër kokat e shqiptarëve muslimanë. Një ngjarje e tillë , përveçse të mërzit , të shtang për shkak se populli ynë ka tradita islame shekullore . A thua ky popull e ka lënë pas fenë e vet deri në këtë masë , saqë I beson lloj-lloj spekulimi , qoftë edhe përgjëra më kryesore të fesë së tij? Sa herë që del dikush me gënjeshtra të tilla , muslimanët e shkretë mahniten , shtangen , madje disa prej tyre u besojnë ,kurse shumica nuk e mohojnë një mundësi të tillë, ashtu është rasti edhe me teorinë e Darvinit, ndërkohë që Kur’ani dhe mësimet e tij sikur nuk ekzistojnë fare në mesin e tyre! Kam frikë se mos një dit do të dalë ndonjë sttudim I pabazë dhe I rrejshëm si ky , që do të vërë në dyshim edhe ekzistencën e Zotit dhe do të gjejë dikë nga mesi I muslimanëve shqiptarë që luhatet në besimin e tij. Koha e ndodhjes së së kiameti , shkatërrimit të kësaj botë , është e panjohur për ne , ashtu siç është I panjohur edhe jeta, sa do të jetojmë në këtë botë dhe kur do të vdesim . Madje kohën e shkatërrimit të botës nuk e ka ditur as Muhamedi sal-lAllahu alejhi ve sell-lem , njeriu më I zgjedhur I Allahut , dhe as ndonjë Profet tjetër , bile as engjëjt respektues.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://fejaislame.forumarabia.com
 
A do të shkatërrohet bota në vitin 2012?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» كارثة 2012.. حقيقة أم خيال؟!
» مجموعة من الافلام التى تتحدث عن عام 2012 ( نهاية العالم ) اربعة افلام
» القطب الشمالي دون جليد عام 2012
» 23 ديسمبر 2012 , هو نهايه العالم لتفاصيل هنا والله اعلم
» القائمة الإسمية للأعضاء المنتخبين لمكاتب الإتحاديات للهيئات الرياضية الوطنية -العهدة 2009-2012

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
feja islame :: Your first category :: pyetje-pergjigje-
Kërce tek: